PERSONAL INFORMATION
| Name | Trestin George |
|---|---|
| Date of Birth | 24 August 1983 |
| Age | 42 Years |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Place of Birth | Pasadena |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 179 Kg (394 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 69 cm |
| Height (in meters) | 0.69 m |
| Height (in feet inches) | 2′ 3″ |
EDUCATION
| Educated At | Saint Mary’s College High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, American football player, Canadian football player |
|---|

SOCIAL MEDIA & LINKS
| Wikipedia | Wikipedia |
|---|

Check Out Other Celebrities.
| Blake Crawford |
| Ben Crowley |
| Anthony Fusco |
| Alex Colon |
| Óscar Torre |