PERSONAL INFORMATION
| Name | Nathan West |
|---|---|
| Place of Birth | Anchorage |
| Date of Birth | 29 September 1978 |
| Age | 47 Years |
| Zodiac Sign | Libra |
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Residence | Los Angeles |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 183 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 1.83 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 0″ |
| Weight | 78 Kg (171 lbs) |
FAMILY
| Spouse | Chyler Leigh |
|---|
CAREER
| Profession | actor, television actor, musician, singer |
|---|---|
| Instruments | voice |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| IMDB ID | nm0922263 |
|---|---|
| Official Website | https://www.eastofeli.com/ |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Peter Coe |
| Peter Brown |
| Peter Breitmayer |
| Peter Blomquist |
| Peter Berkrot |