PERSONAL INFORMATION
| Name | Matt Striker |
|---|---|
| Date of Birth | 26 June 1974 |
| Age | 51 Years |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Place of Birth | Queens |
| Nationality | United States |
| Gender | Male |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 100 Kg (220 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 178 cm |
| Height (in meters) | 1.78 m |
| Height (in feet inches) | 5′ 10″ |
EDUCATION
| Educated At | Bayside High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, teacher, professional wrestler |
|---|---|
| Work Period Start | 2001 |


Check Out Other Celebrities.
| Peter Cambor |
| Peter Brocco |
| Peter Bonerz |
| Peter Billingsley |
| Peter Berg |