PERSONAL INFORMATION
| Name | Kevin Randleman |
|---|---|
| Gender | Male |
| Date of Birth | 10 August 1971 |
| Age at Death | 44 Years |
| Zodiac Sign | Leo |
| Place of Birth | Sandusky |
| Nationality | United States |
| Date of Death | 11 February 2016 |
| Place of Death | San Diego |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 178 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 1.78 m |
| Height (in feet inches) | 5′ 10″ |
| Weight | 93 Kg (205 lbs) |
EDUCATION
| Educated At | Ohio State University, Sandusky High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, mixed martial arts fighter, professional wrestler, amateur wrestler |
|---|

SOCIAL MEDIA & LINKS
| Official Website | http://www.kevinrandleman.com |
|---|---|
| IMDB ID | nm2040706 |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Peter Coe |
| Peter Brown |
| Peter Breitmayer |
| Peter Blomquist |
| Peter Berkrot |