PERSONAL INFORMATION
| Name | Kerry Von Erich |
|---|---|
| Gender | Male |
| Date of Birth | 03 February 1960 |
| Age at Death | 33 Years |
| Zodiac Sign | Aquarius |
| Date of Death | 18 February 1993 |
| Nationality | United States |
| Place of Birth | Niagara Falls |
| Place of Death | Denton |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 120 Kg (264 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 191 cm |
| Height (in meters) | 1.91 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 3″ |
FAMILY
| Father | Fritz Von Erich |
|---|---|
| Children | Lacey Von Erich |
| Siblings | Kevin Von Erich, David Von Erich, Mike Von Erich, Chris Von Erich |
CAREER
| Profession | professional wrestler, actor |
|---|---|
| Awards Received | WWE Hall of Fame |
| Work Period Start | 1979-06-17 |


Check Out Other Celebrities.
| Peter Cambor |
| Peter Brocco |
| Peter Bonerz |
| Peter Billingsley |
| Peter Berg |