PERSONAL INFORMATION
| Name | Kerry Rhodes |
|---|---|
| Date of Birth | 02 August 1982 |
| Age | 43 Years |
| Zodiac Sign | Leo |
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Place of Birth | Birmingham |
| Ethnicity | African Americans |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 212 Kg (467 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 75 cm |
| Height (in meters) | 0.75 m |
| Height (in feet inches) | 2′ 5″ |
FAMILY
| Spouse | Nicky Whelan |
|---|
EDUCATION
| Educated At | University of Louisville, Bessemer City High School |
|---|
CAREER
| Profession | American football player, actor |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Peter Coe |
| Peter Brown |
| Peter Breitmayer |
| Peter Blomquist |
| Peter Berkrot |