PERSONAL INFORMATION
| Name | Jeremy O. Harris |
|---|---|
| Gender | Male |
| Date of Birth | 02 June 1989 |
| Age | 36 Years |
| Zodiac Sign | Gemini |
| Nationality | United States |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 160 Kg (352 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 77 cm |
| Height (in meters) | 0.77 m |
| Height (in feet inches) | 2′ 6″ |
EDUCATION
| Educated At | DePaul University, Yale School of Drama, Carlisle School |
|---|
CAREER
| Profession | playwright, actor, screenwriter |
|---|---|
| Awards Received | Paula Vogel Playwriting Award |
| Member Of | MacDowell, Writers Guild of America, East |
| Nominations | Tony Award for Best Play |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| IMDB ID | nm4925405 |
|---|---|
| @jeremyoharris | |
| @jeremyoharris | |
| jeremyoh2 | |
| Official Website | http://jeremyoharris.me |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Peter Coe |
| Peter Brown |
| Peter Breitmayer |
| Peter Blomquist |
| Peter Berkrot |