PERSONAL INFORMATION
| Name | Jason David Frank |
|---|---|
| Date of Birth | 04 September 1973 |
| Age at Death | 49 Years |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Gender | Male |
| Place of Birth | Covina |
| Nationality | United States |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
| Date of Death | 19 November 2022 |
| Native Name | Jason David Frank |
| Place of Death | Houston |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 180 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 1.80 m |
| Height (in feet inches) | 5′ 10″ |
| Weight | 98 Kg (216 lbs) |
FAMILY
| Siblings | Erik Frank |
|---|
EDUCATION
| Educated At | Bonita High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, mixed martial arts fighter, television actor, karateka, Thai boxer, film actor |
|---|---|
| Work Period Start | 1993 |
| Work Period End | 2022 |
| Field of Work | film acting, mixed martial arts |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| IMDB ID | nm0290969 |
|---|---|
| @JDFMMA, @jdfffn | |
| jasondfrank | |
| @jdfffn | |
| YouTube Channel | UC1n1Sv0swp1bX8RHUH_wjKw |
| Official Website | https://jasondavidfrank.com/ |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Peter Coe |
| Peter Brown |
| Peter Breitmayer |
| Peter Blomquist |
| Peter Berkrot |