PERSONAL INFORMATION
| Name | Ed Marinaro |
|---|---|
| Nationality | United States |
| Place of Birth | New York City |
| Date of Birth | 31 March 1950 |
| Age | 75 Years |
| Zodiac Sign | Aries |
| Gender | Male |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 188 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 1.88 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 2″ |
| Weight | 212 Kg (467 lbs) |
EDUCATION
| Educated At | Cornell University, New Milford High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, television actor, American football player |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Ian Brennan |
| Ian Barford |
| Iain Armitage |
| I.M. Hobson |
| H. M. Wynant |