PERSONAL INFORMATION
| Name | Don Muraco |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Date of Birth | 10 September 1949 |
| Age | 76 Years |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Place of Birth | Sunset Beach |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 120 Kg (264 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 191 cm |
| Height (in meters) | 1.91 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 3″ |
CAREER
| Profession | actor, professional wrestler |
|---|---|
| Awards Received | WWE Hall of Fame, Professional Wrestling Hall of Fame and Museum |
| Work Period Start | 1970 |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| IMDB ID | nm0613406 |
|---|---|
| Official Website | https://www.donmuraco.com/ |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dowling |
| Eddie Dean |
| Eddie Collins |
| Eddie Castrodad |
| Eddie Bracken |