PERSONAL INFORMATION
| Name | Dane DiLiegro |
|---|---|
| Gender | Male |
| Place of Birth | Lexington |
| Nationality | United States, Italy |
| Date of Birth | 06 August 1988 |
| Age | 37 Years |
| Zodiac Sign | Leo |
| Languages Spoken | Italian |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 115 Kg (253 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 204 cm |
| Height (in meters) | 2.04 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 8″ |
EDUCATION
| Educated At | University of New Hampshire, Worcester Academy, Lexington High School |
|---|
CAREER
| Profession | basketball player, actor |
|---|

SOCIAL MEDIA & LINKS
| IMDB ID | nm10867068 |
|---|---|
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dowling |
| Eddie Dean |
| Eddie Collins |
| Eddie Castrodad |
| Eddie Bracken |