PERSONAL INFORMATION
| Name | Al Snow |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Date of Birth | 18 July 1963 |
| Age | 62 Years |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Place of Birth | Lima |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
| Birth Name | Allen Ray Sarven |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 106 Kg (233 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 188 cm |
| Height (in meters) | 1.88 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 2″ |
CAREER
| Profession | professional wrestler, actor |
|---|---|
| Work Period Start | 1982-05-22 |
| Work Period End | 2023-09-13 |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| IMDB ID | nm0765715 |
|---|---|
| @TheRealAlSnow | |
| RealAlSnow2 | |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dowling |
| Eddie Dean |
| Eddie Collins |
| Eddie Castrodad |
| Eddie Bracken |