PERSONAL INFORMATION
| Name | Ruben Garfias |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Date of Birth | 23 July 1960 |
| Age | 65 Years |
| Zodiac Sign | Leo |
| Place of Birth | Tennessee |
| Birth Name | Edgar Ruben Garfias |
| Native Language | American English, English |
| Native Name | Ruben Edgar Garfias |
| Languages Spoken | English, Spanish |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 5 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 0.06 m |
| Height (in feet inches) | 0′ 2″ |
| Weight | 175 Kg (385 lbs) |
| Eye Color | Blue |
CAREER
| Profession | actor, television actor, film actor |
|---|---|
| Notable Works | To Rob a Thief, The Casagrandes, Itty Bitty Titty Committee, Get Smart’s Bruce and Lloyd: Out of Control, The Terror, Paradise Cove, East Los High, Grey’s Anatomy, Brooklyn Nine-Nine |
| Work Period Start | 1985 |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| IMDB ID | nm0307253 |
|---|

Check Out Other Celebrities.
| Rufus Thomas |
| Michael Biggins |
| Michael Antunes |
| Matt Timms |
| Matt Mitler |