PERSONAL INFORMATION
| Name | Oswaldo Ríos |
|---|---|
| Place of Birth | Carolina |
| Date of Birth | 25 October 1960 |
| Age | 65 Years |
| Zodiac Sign | Scorpio |
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Native Name | Osvaldo Ríos |
| Birth Name | Osvaldo Ríos Alonso |
| Native Language | Spanish, English |
| Languages Spoken | Spanish, English |
| Residence | Miami |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 185 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 1.85 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 0″ |
| Weight | 80 Kg (176 lbs) |
| Eye Color | Coffee |
CAREER
| Profession | actor, singer, executive producer, social activist, missionary, model |
|---|---|
| Instruments | guitar, voice |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| IMDB ID | nm0753839 |
|---|---|
| Official Website | http://www.osvaldorios.net |
| @OsvaldoRiosUsa | |
| @osvaldoriosalonso | |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Peter Coe |
| Peter Brown |
| Peter Breitmayer |
| Peter Blomquist |
| Peter Berkrot |