PERSONAL INFORMATION
| Name | Miles Burris |
|---|---|
| Date of Birth | 27 June 1988 |
| Age | 37 Years |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Place of Birth | Orangevale |
| Birth Name | Miles James Burris |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 240 Kg (529 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 188 cm |
| Height (in meters) | 1.88 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 2″ |
EDUCATION
| Educated At | San Diego State University, Granite Bay High School |
|---|
CAREER
| Profession | American football player, actor |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Peter Cambor |
| Peter Brocco |
| Peter Bonerz |
| Peter Billingsley |
| Peter Berg |