PERSONAL INFORMATION
| Name | Kurt Thomas |
|---|---|
| Date of Birth | 29 March 1956 |
| Age at Death | 64 Years |
| Zodiac Sign | Aries |
| Nationality | United States |
| Place of Birth | Hollywood |
| Gender | Male |
| Date of Death | 05 June 2020 |
| Languages Spoken | English |
| Native Name | Kurt Thomas |
| Place of Death | Texas |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 58 Kg (127 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 165 cm |
| Height (in meters) | 1.65 m |
| Height (in feet inches) | 5′ 4″ |
FAMILY
| Children | Kurt Travis |
|---|
EDUCATION
| Educated At | Indiana State University, Miami Central High School |
|---|
CAREER
| Profession | artistic gymnast, actor |
|---|---|
| Nominations | Golden Raspberry Award for Worst New Star |


Check Out Other Celebrities.
| Peter Coe |
| Peter Brown |
| Peter Breitmayer |
| Peter Blomquist |
| Peter Berkrot |