PERSONAL INFORMATION
| Name | Jamal Duff |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Date of Birth | 11 March 1972 |
| Age | 53 Years |
| Zodiac Sign | Pisces |
| Place of Birth | Columbus |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 285 Kg (628 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 79 cm |
| Height (in meters) | 0.79 m |
| Height (in feet inches) | 2′ 7″ |
EDUCATION
| Educated At | San Diego State University, Foothill High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, American football player, film actor |
|---|---|
| Work Period End | 1998 |
| Work Period Start | 1995 |


Check Out Other Celebrities.
| Peter Coe |
| Peter Brown |
| Peter Breitmayer |
| Peter Blomquist |
| Peter Berkrot |