PERSONAL INFORMATION
| Name | Grant Wiley |
|---|---|
| Date of Birth | 11 March 1981 |
| Age | 44 Years |
| Zodiac Sign | Pisces |
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Place of Birth | Trappe |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 235 Kg (518 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 73 cm |
| Height (in meters) | 0.73 m |
| Height (in feet inches) | 2′ 4″ |
EDUCATION
| Educated At | West Virginia University |
|---|
CAREER
| Profession | American football player, actor |
|---|

SOCIAL MEDIA & LINKS
| Wikipedia | Wikipedia |
|---|

Check Out Other Celebrities.
| Ian Brennan |
| Ian Barford |
| Iain Armitage |
| I.M. Hobson |
| H. M. Wynant |