PERSONAL INFORMATION
| Name | Dennis Alexio |
|---|---|
| Nationality | United States |
| Date of Birth | 12 March 1959 |
| Age | 66 Years |
| Zodiac Sign | Pisces |
| Place of Birth | Vacaville |
| Birth Name | Dennis Raymond Alexio |
| Gender | Male |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 92 Kg (202 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 180 cm |
| Height (in meters) | 1.80 m |
| Height (in feet inches) | 5′ 10″ |
CAREER
| Profession | actor, film actor, boxer, kickboxer |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dew |
| Eddie Constantine |
| Eddie Cibrian |
| Eddie Cahill |
| Eddie Borden |