PERSONAL INFORMATION
| Name | Dana Stubblefield |
|---|---|
| Date of Birth | 14 November 1970 |
| Age | 55 Years |
| Zodiac Sign | Scorpio |
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Place of Birth | Cleves |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 290 Kg (639 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 188 cm |
| Height (in meters) | 1.88 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 2″ |
EDUCATION
| Educated At | University of Kansas, Taylor High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, American football player |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dowling |
| Eddie Dean |
| Eddie Collins |
| Eddie Castrodad |
| Eddie Bracken |