PERSONAL INFORMATION
| Name | Chris Von Erich |
|---|---|
| Gender | Male |
| Date of Birth | 30 September 1969 |
| Age at Death | 21 Years |
| Zodiac Sign | Libra |
| Date of Death | 12 September 1991 |
| Place of Birth | Dallas |
| Nationality | United States |
| Place of Death | Denton |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
| Native Name | Christopher Barton Adkisson |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 73 Kg (160 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 165 cm |
| Height (in meters) | 1.65 m |
| Height (in feet inches) | 5′ 4″ |
FAMILY
| Father | Fritz Von Erich |
|---|---|
| Siblings | David Von Erich, Kerry Von Erich, Kevin Von Erich, Mike Von Erich |
CAREER
| Profession | professional wrestler, actor |
|---|---|
| Awards Received | WWE Hall of Fame |
| Work Period Start | 1990 |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| Wikipedia | Wikipedia |
|---|

Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dowling |
| Eddie Dean |
| Eddie Collins |
| Eddie Castrodad |
| Eddie Bracken |