PERSONAL INFORMATION
| Name | Chris Sullivan |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Place of Birth | New York City |
| Date of Birth | [‘1980-07-19’, ‘1980’] |
| Languages Spoken | English |
| Native Name | Chris Sullivan |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 196 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 1.96 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 5″ |
| Weight | 122 Kg (268 lbs) |
EDUCATION
| Educated At | Loyola Marymount University, Jesuit High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, television actor, voice actor, film actor, video game actor, television director, film producer |
|---|---|
| Work Period Start | 2006 |
| Field of Work | acting |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| @SullivanTweet | |
| ChrisSullivanActor | |
| IMDB ID | nm2884388 |
| Official Website | http://sullynyc.com |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dowling |
| Eddie Dean |
| Eddie Collins |
| Eddie Castrodad |
| Eddie Bracken |