PERSONAL INFORMATION
| Name | Brad Ecklund |
|---|---|
| Date of Death | 06 February 2010 |
| Date of Birth | 09 May 1922 |
| Age at Death | 87 Years |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Gender | Male |
| Place of Birth | Los Angeles |
| Nationality | United States |
| Place of Death | Mount Holly |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 215 Kg (473 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 75 cm |
| Height (in meters) | 0.75 m |
| Height (in feet inches) | 2′ 5″ |
EDUCATION
| Educated At | Milwaukie High School |
|---|
CAREER
| Profession | American football player, actor |
|---|

SOCIAL MEDIA & LINKS
| Wikipedia | Wikipedia |
|---|

Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dowling |
| Eddie Dean |
| Eddie Collins |
| Eddie Castrodad |
| Eddie Bracken |