PERSONAL INFORMATION
| Name | Bob Seagren |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Date of Birth | 17 October 1946 |
| Age | 79 Years |
| Zodiac Sign | Libra |
| Place of Birth | Pomona |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 183 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 1.83 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 0″ |
| Weight | 80 Kg (176 lbs) |
EDUCATION
| Educated At | University of Southern California, Mt. San Antonio College, Pomona High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, pole vaulter, athletics competitor, television actor, businessperson |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dew |
| Eddie Constantine |
| Eddie Cibrian |
| Eddie Cahill |
| Eddie Borden |