PERSONAL INFORMATION
| Name | Bob deLauer |
|---|---|
| Gender | Male |
| Date of Death | 27 November 2002 |
| Date of Birth | 30 August 1920 |
| Age at Death | 82 Years |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Place of Birth | San Francisco |
| Place of Death | Los Angeles |
| Nationality | United States |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 218 Kg (480 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 73 cm |
| Height (in meters) | 0.73 m |
| Height (in feet inches) | 2′ 4″ |
EDUCATION
| Educated At | Hoover High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, American football player |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dew |
| Eddie Constantine |
| Eddie Cibrian |
| Eddie Cahill |
| Eddie Borden |