PERSONAL INFORMATION
| Name | Antonio Tarver |
|---|---|
| Place of Birth | Orlando |
| Date of Birth | 21 November 1968 |
| Age | 57 Years |
| Zodiac Sign | Scorpio |
| Nationality | United States |
| Gender | Male |
| Languages Spoken | English |
| Nickname | Magic Man |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 188 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 1.88 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 2″ |
| Weight | 81 Kg (178 lbs) |
EDUCATION
| Educated At | William R. Boone High School |
|---|
CAREER
| Profession | boxer, actor |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dew |
| Eddie Constantine |
| Eddie Cibrian |
| Eddie Cahill |
| Eddie Borden |