PERSONAL INFORMATION
| Name | Tyron Woodley |
|---|---|
| Date of Birth | [‘1982-04-17’, ‘1982-04-07’] |
| Place of Birth | Ferguson |
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Residence | St. Louis |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 77 Kg (169 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 179 cm |
| Height (in meters) | 1.79 m |
| Height (in feet inches) | 5′ 10″ |
EDUCATION
| Educated At | University of Missouri, McCluer High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, collegiate wrestler, mixed martial arts fighter |
|---|

SOCIAL MEDIA & LINKS
| Official Website | http://www.tyronwoodley.com |
|---|---|
| @TWooodley | |
| @twooodley | |
| IMDB ID | nm4054786 |
| tyron.woodley | |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Brandon Henschel |
| Bill Catching |
| Ari Zagaris |
| Allen Joseph |
| Ċ½eljko Ivanek |