PERSONAL INFORMATION
| Name | Thomas Jones |
|---|---|
| Gender | Male |
| Date of Birth | 19 August 1978 |
| Age | 47 Years |
| Zodiac Sign | Leo |
| Nationality | United States |
| Place of Birth | Big Stone Gap |
| Birth Name | Thomas Quinn Jones |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 215 Kg (473 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 72 cm |
| Height (in meters) | 0.72 m |
| Height (in feet inches) | 2′ 4″ |
EDUCATION
| Educated At | Union High School, University of Virginia |
|---|
CAREER
| Profession | American football player, actor |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Tony Rock |
| Tony Revolori |
| Tony Pope |
| Tony Perez |
| Tony Orlando |