PERSONAL INFORMATION
| Name | Scott Steiner |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Date of Birth | 29 July 1962 |
| Age | 63 Years |
| Zodiac Sign | Leo |
| Place of Birth | Bay City |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 264 Kg (582 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 183 cm |
| Height (in meters) | 1.83 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 0″ |
FAMILY
| Siblings | Rick Steiner |
|---|
EDUCATION
| Educated At | National Polytechnic School, Bay City Western High School |
|---|
CAREER
| Profession | professional wrestler, actor, television actor |
|---|---|
| Work Period Start | 1986 |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| IMDB ID | nm0825998 |
|---|---|
| Official Website | http://www.bootydaddy.com/ |
| @ScottSteiner | |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Tony Rumble |
| Tony Roberts |
| Tony Randall |
| Tony Plana |
| Tony Papenfuss |