PERSONAL INFORMATION
| Name | Rick Moser |
|---|---|
| Date of Birth | 18 December 1956 |
| Age | 69 Years |
| Zodiac Sign | Sagittarius |
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Place of Birth | White Plains |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 183 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 1.83 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 0″ |
| Weight | 98 Kg (216 lbs) |
EDUCATION
| Educated At | United States Army War College, Scarsdale High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, American football player |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Ron Bohmer |
| Ron Asheton |
| Ronn Moss |
| Ronny Graham |
| Ronnie Scribner |