PERSONAL INFORMATION
| Name | Rhyno |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Date of Birth | 07 October 1975 |
| Age | 50 Years |
| Zodiac Sign | Libra |
| Place of Birth | Detroit |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 134 Kg (295 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 178 cm |
| Height (in meters) | 1.78 m |
| Height (in feet inches) | 5′ 10″ |
EDUCATION
| Educated At | Annapolis High School |
|---|
CAREER
| Profession | professional wrestler, actor, film actor |
|---|---|
| Employer | Total Nonstop Action Wrestling, WWE |
| Work Period Start | 1994 |


Check Out Other Celebrities.
| Ron Bohmer |
| Ron Asheton |
| Ronn Moss |
| Ronny Graham |
| Ronnie Scribner |