PERSONAL INFORMATION
| Name | Mike Von Erich |
|---|---|
| Gender | Male |
| Date of Birth | 02 March 1964 |
| Age at Death | 23 Years |
| Zodiac Sign | Pisces |
| Date of Death | 12 April 1987 |
| Place of Birth | Dallas |
| Nationality | United States |
| Place of Death | Dallas |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 91 Kg (200 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 185 cm |
| Height (in meters) | 1.85 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 0″ |
FAMILY
| Father | Fritz Von Erich |
|---|---|
| Siblings | David Von Erich, Kerry Von Erich, Kevin Von Erich, Chris Von Erich |
CAREER
| Profession | professional wrestler, actor |
|---|---|
| Awards Received | WWE Hall of Fame |
| Work Period Start | 1983-11 |


Check Out Other Celebrities.
| Peter Coe |
| Peter Brown |
| Peter Breitmayer |
| Peter Blomquist |
| Peter Berkrot |