PERSONAL INFORMATION
| Name | Matt Cardona |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Place of Birth | Merrick |
| Date of Birth | 14 May 1985 |
| Age | 40 Years |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Birth Name | Matthew Brett Cardona |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 102 Kg (224 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 188 cm |
| Height (in meters) | 1.88 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 2″ |
FAMILY
| Spouse | Chelsea Green |
|---|
EDUCATION
| Educated At | Sanford H. Calhoun High School, Nassau Community College |
|---|
CAREER
| Profession | professional wrestler, YouTuber, actor, television producer |
|---|---|
| Work Period Start | 2004 |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| IMDB ID | nm2676908, nm2012133 |
|---|---|
| @ZackRyder | |
| @zryder85 | |
| Official Website | http://www.zack-ryder.com |
| YouTube Channel | UC9MEU6ZNyFDjFBPigNNsQbQ |
| Zack-Ryder-WWE-Universe-21444496848 | |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Peter Coe |
| Peter Brown |
| Peter Breitmayer |
| Peter Blomquist |
| Peter Berkrot |