PERSONAL INFORMATION
| Name | Harold Bradley |
|---|---|
| Gender | Male |
| Place of Birth | Chicago |
| Nationality | United States |
| Date of Birth | 13 October 1929 |
| Age at Death | 91 Years |
| Zodiac Sign | Libra |
| Date of Death | 13 April 2021 |
| Place of Death | Rome |
| Languages Spoken | English, German, Italian |
| Native Language | English |
| Residence | Rome |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 230 Kg (507 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 188 cm |
| Height (in meters) | 1.88 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 2″ |
EDUCATION
| Educated At | Englewood Technical Prep Academy |
|---|
CAREER
| Profession | actor, American football player, painter, singer |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Ian Cardoni |
| Ian Bohen |
| Ian Anthony Dale |
| I. Stanford Jolley |
| Héctor Elizondo |