PERSONAL INFORMATION
| Name | Chris Hero |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Date of Birth | 24 December 1979 |
| Age | 46 Years |
| Zodiac Sign | Capricorn |
| Place of Birth | Dayton |
| Residence | Dayton |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 120 Kg (264 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 193 cm |
| Height (in meters) | 1.93 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 3″ |
EDUCATION
| Educated At | Northmont High School |
|---|
CAREER
| Profession | professional wrestler, actor |
|---|---|
| Work Period Start | 1998-09-12 |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| @KassiusOhno | |
| IMDB ID | nm1798107 |
| Official Website | http://www.thechrishero.com/ |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check out the body measurements of other celebrities.
| Chris Pedersen |
| Chris Patton |
| Chris Pardal |
| Chris O’Neal |
| Chris O’Neal |