PERSONAL INFORMATION
| Name | Christian Boeving |
|---|---|
| Date of Birth | 05 June 1969 |
| Age | 56 Years |
| Zodiac Sign | Gemini |
| Place of Birth | Dallas |
| Nationality | United States |
| Gender | Male |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
| Birth Name | William Christian Boeving |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 188 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 1.88 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 2″ |
| Weight | 105 Kg (231 lbs) |
CAREER
| Profession | actor, television actor, model, screenwriter, film producer, pornographic actor, stunt performer |
|---|---|
| Work Period Start | 1994 |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| IMDB ID | nm0091443 |
|---|---|
| Official Website | http://www.christianboeving.com |
| christian.boeving.7, TheChristianBoeving | |
| @thechristianboeving | |
| @CBoeving69 | |
| Wikipedia | Wikipedia |

Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dowling |
| Eddie Dean |
| Eddie Collins |
| Eddie Castrodad |
| Eddie Bracken |