PERSONAL INFORMATION
| Name | Bull Montana |
|---|---|
| Date of Death | 24 January 1950 |
| Date of Birth | 16 May 1887 |
| Age at Death | 62 Years |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Place of Birth | Voghera |
| Place of Death | Los Angeles |
| Nationality | Italy, United States, Kingdom of Italy |
| Languages Spoken | Italian, English |
| Gender | Male |
| Native Language | English |
| Signature | ![]() |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 114 Kg (251 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 178 cm |
| Height (in meters) | 1.78 m |
| Height (in feet inches) | 5′ 10″ |
CAREER
| Profession | professional wrestler, actor |
|---|


Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dew |
| Eddie Constantine |
| Eddie Cibrian |
| Eddie Cahill |
| Eddie Borden |
.jpg)