PERSONAL INFORMATION
| Name | Brandon Bollig |
|---|---|
| Gender | Male |
| Nationality | United States |
| Date of Birth | 31 January 1987 |
| Age | 38 Years |
| Zodiac Sign | Aquarius |
| Place of Birth | St. Charles |
| Languages Spoken | English |
| Native Language | English |
PHYSICAL STATISTICS
| Height (in centimeters) | 188 cm |
|---|---|
| Height (in meters) | 1.88 m |
| Height (in feet inches) | 6′ 2″ |
| Weight | 101 Kg (222 lbs) |
EDUCATION
| Educated At | St. Lawrence University, Francis Howell North High School |
|---|
CAREER
| Profession | ice hockey player, actor |
|---|---|
| Awards Received | Stanley Cup |


Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dowling |
| Eddie Dean |
| Eddie Collins |
| Eddie Castrodad |
| Eddie Bracken |