PERSONAL INFORMATION
| Name | Behdad Sami |
|---|---|
| Date of Birth | 20 June 1986 |
| Age | 39 Years |
| Zodiac Sign | Gemini |
| Gender | Male |
| Place of Birth | Iran |
| Nationality | Iran, United States |
PHYSICAL STATISTICS
| Weight | 200 Kg (440 lbs) |
|---|---|
| Height (in centimeters) | 72 cm |
| Height (in meters) | 0.72 m |
| Height (in feet inches) | 2′ 4″ |
EDUCATION
| Educated At | Southridge High School |
|---|
CAREER
| Profession | actor, basketball player, children’s writer |
|---|---|
| Work Period Start | 2007 |

SOCIAL MEDIA & LINKS
| Wikipedia | Wikipedia |
|---|

Check Out Other Celebrities.
| Eddie Dew |
| Eddie Constantine |
| Eddie Cibrian |
| Eddie Cahill |
| Eddie Borden |